× Logowanie Rejestracja Kupony promocyjne
Dla firm O nas Certyfikat Blog Newsletter Kontakt Regulamin Polityka prywatności
 • Muzeum Zabawek Kudowa-Zdrój i Krynica-Zdrój przenieś się do świata beztroskiego dzieciństwa.

  O nas

  Jeśli chciałbyś na chwilę wrócić do beztroskich lat dzieciństwa, pokazać dzieciom czym się kiedyś bawiłeś, a może zastanawiasz się jak wyglądały zabawki naszych pradziadków lub po prostu szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane chwile, wybierz się do Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju lub Krynicy-Zdroju. To niezwykłe miejsca, w których każdy odnajdzie dla siebie coś intrygującego. Świetne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Poznaj historię z innej perspektywy i przenieś się do miniaturowego świata, z którego nie będziesz chciał wyjść. W naszych zbiorach znajdziesz zabawki z niemal wszystkich epok – od starożytności aż po lata 90-te XX wieku. W kolekcji muzeum znajdują się m.in. teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki pochodzące z filmów, lalki wraz z akcesoriami, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne oraz samograje, klocki Lego, a także wyposażona mini klasa szkolna sprzed 50 lat i wiele innych. Każdego roku do naszych muzeów trafiają nowe eksponaty, dzięki czemu kolekcja zabawek stale się powiększa. Muzeum Zabawek nie tylko dla dzieci.Chociaż większość z nas kojarzy zabawki przede wszystkim z przedmiotami stworzonymi dla dzieci, nasze wystawy udowadniają, że wcale nie musi tak być. W dawnych czasach zabawka była przedmiotem, który cieszył wszystkich, bez względu na wiek. Eksponaty, które znajdują się w zbiorach muzeum, posiadają olbrzymią wartość historyczną, przez co stanowią cenne dziedzictwo kulturowe, które pragniemy zachować. Muzeum Zabawek w Kudowie i Krynicy to miejsca, których główną misją jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat zabawek. Pamiętajmy, że jest to przedmiot, który towarzyszy człowiekowi niemal od początku jego istnienia, przez co nie powinniśmy go lekceważyć.  Przyjdź do nas i wróć do świata dzieciństwa swoich dziadków i pradziadków. Przekonaj się, ile niezwykłych wspomnień kryją w sobie zabawki i jak ważną rolę odegrały w dziejach ludzkości. Zapraszamy codziennie!


  Opinie użytkowników

  paulina
  Podczas odwiedzin u córek na koloniach odwiedziliśmy muzeum dzieciaki były mega zadowolone sposób prezentacji oraz eksponaty warte obejrzenia
  08:28 | 11.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Marzena
  super miejsce na spędzenie czasu
  13:30 | 14.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Sokrates
  Byliśmy tutaj w czasie ferii zimowych. W kasie przywitała nas bardzo miła Pani. Wszędzie bardzo czysto, ładny wystrój. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ekspozycja. Spodziewałem się głównie zabawek PRL-u. Znalazłem eksponaty, które przykułyby uwagę niejednego kulturoznawcy, czy religioznawcy: lalki znalezione w grobach zmarłych. lalki odstraszające złe duchy, czy pogodę. Wszak zabawki nie zawsze służyły do zabawy. Jest kilka bardzo starych eksponatów pochodzących z wykopalisk. Oczywiście nie brakuje również zabawek z mojego dzieciństwa. Jest to miejsce, w którym czas świetnie spędzą zarówno dzieci, jak i dorośli.
  09:49 | 17.07.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Ewelina34
  Byliśmy z mężem kilka lat temu i mega pozytywne wrażenia - dzieciaki poznają już bajkowych bohaterów, więc za jakiś czas wybierzemy się do muzeum ponownie :) /ewelina.niepieklo.kochel
  07:52 | 28.03.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Agnieszka
  Byliśmy w Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju i jesteśmy pod wielkim wrażeniem !!! Przepiękne miejsce - ponadczasowe, wielopokoleniowe. Na zwiedzaniu było nas trzy pokolenia i nie sądziłam, że tyle radochy przyniesie nam dorosłym oglądnie zabawek. Ale jakich !!! Przy każdym eksponacie słychać było tylko same achy,ochy, zachwyty jak nie ze strony męża, który przypomniał sobie resoraka a to babcia, która zobaczyła "swoją paskudną", ale jakże najukochańszą pierwszą lalkę z demonicznymi oczami :).....Super sprawa Miny bliskich bezcenne. Szczerze POLECAM !!! Akurat była deszczowa pogoda i szukaliśmy atrakcji, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że nawet w słoneczny dzień warto ją obejrzeć. P.S. bilety bardzo tanie.
  12:12 | 09.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz


  Dodaj swoją opinie już teraz!

  Dodaj opinię