× Logowanie Rejestracja Kupony promocyjne
Dla firm O nas Certyfikat Blog Newsletter Kontakt Regulamin Polityka prywatności
 • Legendia

  O nas

  Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark. Znajduje się na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic. Budowa Wesołego Miasteczka ruszyła w 1956 roku. Na 39 hektarach miało powstać centrum rozrywki dla mieszkańców regionu. Pierwszy etap prac zakończył się we wrześniu 1959 roku, wtedy też lunapark odwiedzili pierwsi goście. Największą karuzelą, która działa od początku istnienia Wesołego Miasteczka są Samoloty Duże. Zawieszone na 45-metrowej wieży latają z prędkością dochodzącą do 55 km/h, a podniebny lot trwa ok. 12 minut. Dorośli i młodzież chętnie korzystali z pływającej kawiarni „Arizona”, oferującą aromatyczna kawę i niezwykły nastrój. Dziś wielu wspomina, że właśnie tam spotkali swoich przyszłych współmałżonków. W kawiarni odbywały się regularnie dancingi, które ułatwiały zawieranie znajomości przyjeżdżającym do pracy na Śląsk. Kawiarnia przestała pływać pod koniec lat 80. W 1978 roku do lunaparku przyjechał Diabelski Młyn (dziś Legendia Flower). Nasi goście dostali możliwość oglądania panoramy Śląska z gondoli nowej atrakcji. Do dziś jest to jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy. Legendia Flower liczy 40 metrów wysokości i może pomieścić maksymalnie 216 pasażerów. Do dziś jest to największa karuzela w Polsce. W 2007 roku rozpoczęły się widoczne zmiany. Do Wesołego Miasteczka przyjechał pierwszy w Polsce rollercoaster o wysokości 21 metrów z podwójna pętlą. W 2014 roku zakupiono 26 karuzel od duńskiego lunaparku Sommerland Syd. Do kwietnia 2015 lunaparkiem zarządzał Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Gen. Jerzego Ziętka S.A. 30 marca 2017 Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło się z typowego lunapraku w największy w Polsce park tematyczny i obrało nazwę Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, którego przesłaniem jest nie tylko dobra zabawa ale także istotny jest wątek edukacyjny związany z pięknym dziedzictwem kulturowym jakim są legendy, baśnie i opowiadania. Sezon 2017 przyniósł mnóstwo zmian. Park zyskał kolejne strefy tematyczne: Magical Villege, Valley of Dreams i Magical Forest. Kultowe atrakcje zyskały nowy wygląd, a hitem sezonu jest otwarty 1 lipca Lech Coaster- największa tego typu atrakcja w Europie Środkowo- Wschodniej. Na kolejny rok przewidziane są kolejne inwestycję w nowe atrakcję, a także budowa nowej strefy Adventure Valley.


  Opinie użytkowników

  Agnieszka
  Byliśmy w Legendii i jesteśmy pod wielkim wrażeniem !!!Przepiękne miejsce, odnowione,zadbane, czyściutkie z bardzo miłą i pomocną obsługą :)Córka (12 lat) zachwycona! Bilet wykorzystany w 300%, jeździła na wszystkich atrakcjach dla niej, a ja razem z nią po kilka razy! Kolejki były, ludzi byłi,więc to chyba normalne! Po 18.00 sie przeludniło i było wszędzie szybciej:) Magiczne miejsce ponadczasowe, sama jeździłam na niektórych karuzelach jak byłam mała.Polecam bardzo,bo warto, nam zeszło prawie cały dzień a wciąż mało było, tak pięknie :) I cena przystępna :)
  12:12 | 09.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Alina
  To wspaniałe miejsce godne polecenia ,zabawa i relaks zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych ,to miejsce gdzie rodzinna może spędzić wspaniałej chwile i poczuć odrobine wolności i uśmiechu.
  17:57 | 09.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Brygida
  Co prawda w Wesołym Miasteczku byłam kilka lat temu, ale mam przemiłe wspomnienia.Bawiłam się jak dziecko jeżdżąc na karuzelach.Pamiętam było tam takie kino 4D, wraażenia nie do opisania.Pamiętam też, było tam takie stoisko z strojami średniowiecznymi, te suknie były cudowne.Możliwość zdjęcia zrobienia w tych strojach i upamiętnić je na zdjęciu, rewelacja. A spędzony czas w gronie rodzinnym BEZCENNY.
  17:49 | 09.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Iwona
  W weekend majowy odwiedziłam z rodziną "LEGENDIĘ" i zostaliśmy miło zaskoczeni. Stare WESOŁE MIASTECZKO zmienia się na plus. Oby tak dalej :)
  22:09 | 09.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Bożena
  Fantastyczne miejsce gdzie w weekend można zarezerwować niezapomniane chwile z pociechami . Polecam !!!
  11:53 | 10.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Dominika
  Gdy jeszcze dzieckiem byłam do Wesołego Miasteczka często chodziłam. Teraz, gdy już dorosłam nie znaczy, że z karuzeli wyrosłam. Pewnego pięknego dnia do Legendii zawitałam i niezwykłe zmiany tu zastałam. Wszystko takie piękne i odnowione, kolejki jak za dawnych lat ustawione.
  16:52 | 09.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Kornelia
  Dla mnie super. Co roku coś nowego. Widać że park ciągle się rozwija. Dodatkowo ładnie zawsze ukwiecony. Polecam
  21:40 | 19.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Barbara
  Legendię pamiętam doskonale za czasów kiedy nazywała się po prostu „Śląskim Wesołym Miasteczkiem”, a w kasie można było kupić tani bilet rodzinny 2+2. Zawsze była moim odzwierciedleniem dziecięcych marzeń, ale odkąd otwarto ją w odnowionej wersji – stała się prawdziwym „dreamlandem”. Obecnie stylizacja jest niesamowita i bajeczna, nieporównywalna ze wcześniejszą. Zadbano o wszystko – od uporządkowanych alejek po profesjonalną obsługę atrakcji. Skrupulatnie pilnuje się wzrostu młodszych gości. Spacery wokół jeziora są idealnym wytchnieniem po ekstremalnych zjazdach. Kolejki? Ogonki nie wyginęły w PRL-u, współcześnie też są bardzo częstym zjawiskiem. Widać je przed pączkarnią, kinem, teatrem i owszem – przed największymi atrakcjami Legendii. Można rzec: długość kolejek jest wprost proporcjonalna do atrakcyjności rozrywek. Dobrym rozwiązaniem są ekrany informujące o czasie oczekiwania. Polecam krem z filtrem przy słonecznej pogodzie i dobrego kompana do rozmów, wtedy czas oczekiwania upływa błyskawicznie.
  07:00 | 19.05.2018
  Zgłoś | Odpowiedz
  Katarzyna
  polecam!
  17:02 | 07.08.2017
  Zgłoś | Odpowiedz


  Dodaj swoją opinie już teraz!

  Dodaj opinię