× Logowanie Rejestracja Kupony promocyjne
Dla firm O nas Certyfikat Blog Newsletter Kontakt Regulamin Polityka prywatności


 • O nas

  Przedszkole „Majsterklepka” istnieje od października 1978 r., jest przedszkolem samorządowym, prowadzonym przez Miasto Poznań.
  Nazwę i specyfikę pracy określiło logo i nadanie imienia w maju 1980r. Placówka  położona jest z dala od ruchliwych ulic, wewnątrz osiedla Przyjaźni w dzielnicy Winogrady obok DK „Słońce” i SP nr 66. Przed budynkiem jest parking dla samochodów, przy bocznym wejściu do przedszkola zamontowane zostały stojaki dla rowerków dziecięcych. Osiedle jest ciche, bezpieczne i zadbane. Jest wiele placów zabaw, uliczek zamkniętych dla ruchu samochodów, małych parków i kolorowych skwerów. Obok przedszkola, od kilku lat, funkcjonuje duży kompleks boisk sportowych „Orlik”, gdzie nasze dzieci uczęszczają na zajęcia piłki nożnej.

  Przedszkole mieści się w piętrowym budynku, w którym znajduje się: 5 dużych, słonecznych i kolorowych sal zabaw z osobnymi łazienkami, przestronne hole oraz salka do zajęć dodatkowych. Szatnia dla dzieci posiada wydzielone części dla każdej z grup. Placówka posiada własną kuchnię, gdzie przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki. Uwzględniamy w żywieniu  dzieci z alergiami pokarmowymi.
  W dużym, ocienionym lipami ogrodzie, zapewniamy miejsce do zabaw ruchowych, manipulacyjnych i sprawnościowych. W jednej z części ogrodu wydzielone zostały ogrodzone przestrzenie dla grup najmłodszych, z bezpiecznymi, zamykanymi piaskownicami, huśtawkami i zjeżdżalnią. Wyłożony kostką brukową duży plac daje przestrzeń na gry zręcznościowe i zabawy z rowerkami biegowymi i hulajnogami. Ogród jest także miejscem obserwacji przyrodniczych oraz wspólnych rodzinnych imprez. Zimą dzieci mogą zjeżdżać na sankach z naszej łagodnej górki znajdującej się wewnątrz ogrodu.
  Dbamy o bezpieczeństwo dzieci zapewniając kontrolowane wejście i wyjście z przedszkola. Tylko dorosły może otworzyć drzwi wejściowe, blokada drzwi i furtki oraz domofony do każdej sali dają poczucie bezpieczeństwa nie tylko dzieciom ale rodzicom i nauczycielom. Nad bezpieczeństwem obiektu czuwa Agencja Ochrony Osób i Mienia „LION”.
  W naszym przedszkolu kultywujemy tradycje: pasowanie na „Przedszkolaka Majsterklepki”, „Jasełka”, bal karnawałowy, wielkanocne szukanie „zajączka”, festyn rodzinny, urodziny Majsterklepki, uroczyste pożegnanie 6-latków. Poprzez przygotowany program adaptacyjny „Wsparcie na starcie” pomagamy dziecku i rodzicom złagodzić stres związany z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Nasi absolwenci doskonale są przygotowani do podjęcia nauki w kl. I-szej. Dzięki dobrej współpracy z rodzicami tworzymy miłą atmosferę, w której dziecko czuje się szczęśliwe, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.


  Opinie użytkowników

  Brak


  Ta firma nie ma jeszcze żadnej opini.
  Dodaj swoją opinie już teraz!

  Dodaj opinię