× Logowanie Rejestracja Kupony promocyjne
Dla firm O nas Certyfikat Blog Newsletter Kontakt Regulamin Polityka prywatności


 • O nas

  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich powstało na bazie placówki oświatowej bogatej w tradycje, kształcącej kadry pedagogiczne dla wielu pokoleń już od pierwszych lat po II wojnie światowej.


  Doświadczona kadra o wysokich kwalifikacjach merytorycznych i metodycznych z powodzeniem wdraża nowe metody kształcenia. II liceum jako jedyna placówka w powiecie realizuje innowacje pedagogiczne zatwierdzone przez kuratorium oświaty w zakresie zajęć z historii sztuki, filozofii, geografii w języku niemieckim, koła tłumaczeń z języka niemieckiego i angielskiego, a także dwa programy własne z zakresu wiedzy o kulturze: „Od totalności do lokalności” oraz „Kultura i media”. Szkoła objęta jest patronatem Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego i aktywnie współpracuje z Politechniką Świętokrzyską. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi realizowane są projekty zarówno w zakresie nauk humanistycznych, jak i ścisłych, w tym szczególnie matematyki i chemii. Dzięki staraniom dyrekcji i nauczycieli,  wykładowcy z Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa  i Okręgowej Izby Adwokackiej w Kielcach prowadzą zajęcia z edukacji prawnej dla wszystkich zainteresowanych prawem nie tylko w kontekście swojej przyszłej drogi zawodowej.

  W związku z projektami wymiany międzynarodowej w szkole odbywały się między innymi zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z Irlandii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Z kolei polscy uczniowie mają okazję do poznania kultury innych krajów dzięki licznym wycieczkom i projektom edukacyjnym, takim jak „Rynek sercem miasta”
  w ramach programu „Junge Wege in Europa” Fundacji im R. Boscha z Berlina czy „Von Kartoffeln, Geköpften und Kollegen”. Dzięki prężnej współpracy polsko-niemieckiej i zaangażowaniu na rzecz wymiany młodzieży z obu krajów, II LO w Końskich otrzymało nominację do prestiżowego tytułu „Guten Nachbar – Dąbry Sąsiad” przyznawanego przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.

  2011 to niewątpliwie rok sukcesów tej szkoły. Młodzi matematycy zdobywają pierwsze miejsce w I Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym, pokonując około 10 000 uczniów biorących udział w eliminacjach. Młodzież II LO zdobywa wysokie miejsca w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

  Dzięki znakomitemu wynikowi w konkursie uczniowie uzyskują tytuł laureatów Olimpiady „O diamentowy indeks AGH”, który otwiera im drogę do kontynuowania nauki na prestiżowej uczelni z pominięciem wymogów rekrutacyjnych. Święcą także triumfy w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Znaszli swój kraj” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Geograficzno-Środowiskowym „Kamienne Archiwum Ziemi.”

  Uczniowie II LO osiągają bardzo dobre wyniki również w konkursach językowych, takich jak Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego, English High Flier – Jersz, Test Oxford Plus, Jersz English Ace, Przegląd Piosenki Anglojęzycznej, Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Z powodzeniem starają się o stypendia międzynarodowe, czego najlepszym przykładem jest zdobycie przez ucznia II LO Michała Kuletę Stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata, dzięki któremu może kontynuować naukę w szkole średniej w Wielkiej Brytanii praktycznie za darmo.

  Od początku istnienia placówki działa w niej uczniowski teatr „Lustro”, który uświetnia swoimi występami wszelkie uroczystości o zasięgu powiatowym i wojewódzkim. Atutem liceum jest największa w powiecie szkolna biblioteka, która dysponuje ponad 21 tysięcznym w pełni zewidencjonowanym komputerowo zbiorem książek oraz nowoczesna pracownia ECDL dająca możliwość uzyskania tzw. „komputerowego prawa jazdy”, czyli zdobycia uprawnień potwierdzających kwalifikacje w zakresie informatyki honorowane w całej Unii Europejskiej.

  Nowoczesna szkoła to nowoczesna technologia. Placówka dysponuje w pełni wyposażonymi salami informatycznymi, klasopracowniami wyposażonymi w projektory, telewizory, odtwarzacze DVD, a w ostatnim czasie wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt do pracowni języków obcych.

  Na uwagę zasługuje fakt, że od kilku lat uczniowie II LO uzyskują bardzo dobre wyniki na maturze zarówno pod względem wskaźnika zdawalności, jak i osiąganych rezultatów, powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Niewątpliwym sukcesem była stuprocentowa zdawalność na maturze w 2009 roku. Szkoła została wówczas uhonorowana grawertonem wręczonym przez Starostwo Powiatowe w Końskich

  II liceum to szkoła otwarta na potrzeby młodzieży również dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych i kół zainteresowań, które sprzyjają twórczej pracy i rozwojowi osobowości uczniów. Jako jedyna szkoła średnia w powiecie, II LO realizuje zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty indywidualny program nauczania z matematyki i chemii dla uczniów zdolnych.

  W szkole uczą się wszyscy, uczniowie i nauczyciele wzajemnie korzystają ze swych doświadczeń. Szczególnie miłe jest to, że absolwenci chętnie odwiedzają szkołę, nawet wiele lat po jej ukończeniu wracają, aby podzielić się ze swymi wychowawcami i młodszymi kolegami osiągnięciami i sukcesami w dalszym kształceniu i pracy, by choć na chwilę przywołać klimat minionego czasu.

  Choć uważana za najmłodszą w powiecie koneckim, ma już swoje tradycje i renomę. W 2012 roku II LO zajęło pierwsze miejsce w powiecie w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”, wyprzedzając wiele renomowanych szkół regionu.

  W 2012 roku szkoła obchodzi jubileusz 65-lecia istnienia.


  Opinie użytkowników

  Brak


  Ta firma nie ma jeszcze żadnej opini.
  Dodaj swoją opinie już teraz!

  Dodaj opinię