× Logowanie Rejestracja Kupony promocyjne
Dla firm O nas Certyfikat Blog Newsletter Kontakt Regulamin Polityka prywatności


 • O nas

  Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim wychowuje i uczy swych uczniów na dobrych obywateli , odpowiedzialnych za swe czyny i codzienne postępowanie, z nadzieją i ufnością pokładaną w młodości, zgodnie z dewizą szkoły:

  „ Tam sięgaj , gdzie wzrok nie sięga . Łam czego rozum nie złamie”.

  Nasza szkoła :

  Jest twórcza – uczy i rozwija, tworzy możliwości rozwijania talentów i zdolności uczniów. Uczniowie wiedzą czego mają się uczyć i oceniani są według jasnych i jawnych zasad. Przestrzegane są prawa dziecka i ucznia; szkoła jest wrażliwa na opinie uczniów i rodziców, ucząca zasad budowania dobrej wspólnoty.

  Uczy myśleć i rozumieć świat czyli uczy twórczego i krytycznego myślenia oraz samodzielności w podejmowaniu decyzji, wiedza i umiejętności zdobyte w szkole pomagają uczniom zrozumieć i rozwiązywać realne problemy swej szkoły, miejscowości, własnego kraju i współczesnego świata.

  Ma własne oblicze i jest otwarta – urządza imprezy środowiskowe, dba o tradycje i poczucie tożsamości patriotycznej, pokazuje jak praktycznie można realizować wartości i ideały, umożliwia korzystanie z pracowni komputerowej i ICIM dla uczniów i rodziców.

  Jest bezpieczna i zdrowa – wolna od patologii, przemocy, zagrożeń, prowadząca wychowanie prozdrowotne, dbająca o higienę psychiczną dzieci, dająca wsparcie rodzicom, rozwijająca integracyjne formy pracy z uczniami niepełnosprawnymi, niedostosowanymi społecznie, zapewniająca wychowanie moralne, prorodzinne, tworząca przyjazny klimat i dobre wspomnienia.

  Przygotowuje do życia – daje uczniom umiejętność dobrego komunikowania się ze światem, samodzielnego uczenia się, praktyczne i przydatne w życiu umiejętności, ufność we własne siły, zaradność w trudnych sytuacjach, orientacje w środowisku społecznym i przyrodniczym, umiejętność współpracy w grupie i korzystania z technicznych środków komunikacji.


  Opinie użytkowników

  Brak


  Ta firma nie ma jeszcze żadnej opini.
  Dodaj swoją opinie już teraz!

  Dodaj opinię