× Logowanie Rejestracja Kupony promocyjne
Dla firm O nas Certyfikat Blog Newsletter Kontakt Regulamin Polityka prywatności
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska

  O nas

  W dniu 16 kwietnia 1927 r.zostaje zarejestrowana w sądzie grodzkim w Sanoku, "Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej z ograniczoną odpowiedzialnością" Pierwszymi jej założycielami byli Ks.dziekan Józef Królicki,Hrabia Stanisław Wysocki i dyr.szkoły p.Henryk Kraus, którzy wnieśli po 10 udziałów.

  Budynek mleczarni pobudowali na posiadłościach parafialnych biorąc kredyt w Banku Rolnym we Lwowie w wysokości 5 tys.zł poręczając go swoim majątkiem. Dalsza rozbudowa zakładu następowała poprzez wykup działek wokół 1-go budynku mleczarni.

  W latach 1992 - 2002 zdecydowanie poprawiono warunki produkcji i pracy poprzez wybudowanie nowej hali produkcyjnej wraz z wodociągiem , kotłownią i oczyszczalnią ścieków gdzie obiekty te spełniają wymogi ochrony środowiska tak w zakresie ścieków, ochrony powietrza, hałasu, a stanowiska pracy odpowiadają normom bezpieczeństwa i higieny pracy a linie technologiczne i procesy produkcyjne odpowiadają wymogom Unii Europejskiej gdzie w maju 2004r. zakład został dopuszczony do handlu do wszystkich krajów Unii Europejskiej.

  Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych a wysoką jakość produkowanych wyrobów gwarantuje doświadczona załoga i wprowadzony i certyfikowany od 2003r.System HACCP a produkowane wyroby znakowane są UE,na teren całej Unii Europejskiej. Sp-nia produkuje ponad 40-ci asortymentów różnego rodzaju wyrobów mlecznych wg własnych receptur jako produkty regionalne bez konserwantów i w opakowaniach ekologicznych są to :

  * kefir z Jasienicy,
  * serek fromage z Jasienicy,
  * twaróg chudy i półtłusty wiejski z Jasienicy,
  * serek wiejski ziarnisty,
  * jogurty naturalne i owocowe,
  * maślanka owocowa,
  * mleko spożywcze wiejskie-podkarpackie typu dzbanek, butelka
  * śmietana spożywcza 12%,18% 30%,
  * masło ekstra,podkarpackie,osełka solona

  Wyroby Sp-ni cieszą się dużym uznaniem konsumentów o czym świadczą nagrody i wyróżnienia przyznane przez konsumentów między innymi : Tytuł "Nasze dobre Podkarpackie" uzyskało w 2004r. Masło ekstra osełkowe, w 2005r.- Mleko wiejskie Podkarpackie natomiast w konkursie "Smaczne Bo Podkarpackie" tytuł Najpopularniejszego produktu spożywczego podkarpacia:

  * w 2003r. - uzyskał twarożek wiejski
  * w 2004r. - twaróg wiejski półtłusty
  * w 2005r. - Mleko wiejskie Podkarpackie
  * w 2006r. - Najpopularniejszy produkt podkarpacia - Kefir z Jasienicy oraz Jogurt Naturalny

  Serek FROMAGE został nagrodzony na XVI Krosnieńskich Tarchach Euroregionalnych KONTAKT 2000.
  Jest to produkt dietetyczny produkowany sposobem tradycyjnym, o obniżonej zawartości cholesterolu poprzez zastąpienie twarogu tłustego twarogiemchudym ooraz zastąpienie tłuszczów zwierzęcych tłuszczami roślinnymi.

  Prodykty Ekologiczne:

  Produkowane z mleka pochodzącego z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikat zgodności z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wyróżniają się dużą zawartością białka, soli mineralnych i witamin A, D, E, B i C. Zawieraja bakterie kwasu mlekowego. Są poduktem naturalnym. Charakteryzują się przyjemnym lekko kwaśnym smakiem. Niezbędne w codziennym odżywianu organizu człowieka od dziecka po późną starość,zapewniając prawidołową budowę tkanek kostych, mięśni i układu nerwowego.

  Ciężka praca, inwestycje, a przede wszystkim certyfikaty wyrobów ekologicznych stały się przepustką w handlu dla niewielkiej spółdzielni mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej. Od pomysłu na nowy kierunek produkcji minęły właśnie dwa lata. Dziś fabryka z regionalnymi wyrobami nie obawia się nawet silnej konkurencji z zachodu Europy, której nabiał zdominował sieciowe sklepy w Polsce.


  Opinie użytkowników

  Patrycja
  Produkty jakie proponuje OSM Jasienica Rosielna to chyba jedyne produkty mleczne do których mam zaufanie! Zdecydowanie są to najlepsze twarogi, jogurty czy też masełko jakie można dostać obecnie na rynku, ponieważ są one smaczne, prawdziwe i z czystym sercem mogę je podawać swojemu dziecku. Mogę zagwarantować, że pierogi z żadnym innym serem nie smakują właśnie tak jak z serem z OSM Jasienica Rosielna :-) masełko moja córka niekiedy chce jeść wręcz łyżeczką więc ten fakt chyba mówi sam przez siebie, że firma ta zyskuje zaufanie nawet najmniejsztchem konsumentów. I właśnie tak jak moja babcia, mama tak i ja Wasze produkty będę stosować w swojej kuchni. Mam nadzieję, że zmieniać będziecie się tylko i wyłącznie na lepsze tak jak to dotychczas było. Jedyne czego mi brakuje to więcej punktów gdzie można dostać produkty mleczarni bo niekiedy mam z tym problem :-)
  13:24 | 04.04.2018
  Zgłoś | Odpowiedz


  Dodaj swoją opinie już teraz!

  Dodaj opinię